Funky comunity
Enter in OUR comunity!
No rules, just fun, just you!

No rules, just fun, just you!

AcasaCalendarFAQCautareMembriGrupuriInregistrareConectare
Navigare
 Portal
 Index
 Membri
 FAQ
 Cautare
Ultimele subiecte
» Red Center
Vin Oct 21, 2011 10:12 pm Scris de Regnatrix

» Schimbari de Nick
Dum Aug 21, 2011 9:58 pm Scris de Regnatrix

» Ati mai auzit ceva de Anabelle?
Dum Aug 21, 2011 9:56 pm Scris de Vanilla Joy

» CAZ SPECIAL : CHRIS CROCKER !!!!
Dum Aug 21, 2011 9:48 pm Scris de Vanilla Joy

» . Fazan .
Dum Aug 21, 2011 9:39 pm Scris de Erin Jade

» Fara DA si fara NU
Dum Aug 21, 2011 9:37 pm Scris de Erin Jade

» Psiholog?...
Mar Feb 02, 2010 6:04 am Scris de Regnatrix

» Ce om prost nu era de mirare in premiera ANABELLE
Dum Ian 31, 2010 11:56 pm Scris de Vanilla Joy

» Nesimtire curata[Cazul Yokai]
Dum Ian 31, 2010 11:54 pm Scris de Vanilla Joy

Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Cine este conectat?
In total sunt 2 utilizatori conectati: 0 Inregistrati, 0 Invizibil si 2 Vizitatori

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 38, Mar Feb 15, 2011 5:45 pm
Parteneri
Image and video hosting by TinyPic
Top postatori
Vanilla Joy (386)

Regnatrix (261)

Carmen_Crystal (176)

Pika-chu love u (119)

Erin Jade (110)

.Pirate.Queen. (99)

Dark Pristess (96)

sadic.angel (88)

CrazyLaraCroft (72)

JustMe (67)

Cuvinte-cheie
Sondaj
Ce parere aveti de forum?
E favoritul meu
24%
 24% [ 4 ]
E foarte bine facut
41%
 41% [ 7 ]
Bunicel
29%
 29% [ 5 ]
Are lipsuri
0%
 0% [ 0 ]
Nu-mi place
6%
 6% [ 1 ]
E sec
0%
 0% [ 0 ]
Total voturi : 17

Distribuiţi | 

Cazul anabelle

In jos 
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul
AutorMesaj
Vanilla Joy
I am L2

Numarul mesajelor : 386
Data de inscriere : 23/05/2009
Localizare : Croft Manor

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 1:41 am

Ha ha si ea zicea k noi facem romania de ras si cika "asa e romania" sua cum o zis ea drq mai stie cand colo ea ne face de ras si pe cei de la an cafe X_____X

Numarul mesajelor : 96
Data de inscriere : 25/05/2009
Varsta : 24
Localizare : ~dark palace~

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 1:44 am

singura solutie: sa o impuste careva, va rog..de fapt ma ofer eu numai dati-mi o pusca buna
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
sadic.angel

Numarul mesajelor : 88
Varsta : 25
Localizare : la dracu...care vine?

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 1:46 am

dha dha...am eu ficull....din fericire dupa cum v`am spus dydy e mare prietena cu ea.... :-<
e cam lung da macar si`a pus imaginatia aia pe foaie...
e penal...am ras de prostia ei...Doamne..
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 1:47 am

am eu o pushca d`aia cu bile...vreti??Very Happy:Dsi scuze...din nefericire dydy e prietena ei cea maii buna***
Sus In jos
.Pirate.Queen.

Numarul mesajelor : 99

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 1:55 am

Deci ne faci rost de fic ? :">
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 1:59 am

e prea lung ca sa postez..da incerc...Very Happy:D
^______^
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:01 am

-Ce tampenie! urla o fata cu parul negru trantind un biet ceas de perete.
O alta fata , ca parul blond si cu o periuta de dinti in mana zise amuzata:
-Anabelle , e al 3-lea ceas pe care il faci praf saptamana asta!
-Nu imi pasa! Daca acest ceas nu stie ce e aia Duminica dimineata , atunci nu merita sa isi plimbe circuitele prin camera mea!
Fata blonda rase si pleca in baie scuturand din cap. Anabelle deschise fereastra lasand soarele sa isi trimita razele in camera in care era un dezastru total. Patura de un roz pal era trantita printr-un colt al camerei , ceasul – sau ce a mai ramas din el – era imprastiat pe podea , un telefon mobil zacea pe sub birou indicand nu mai putin de 23 de apeluri nepreluate si 5 mesaje necitite , pe birou era plin de foi cu melodii inventate de Anabelle , o chitara electrica de coloare neagra zacea trantita langa un sifonier cu usile larg deschise , lasand sa se vada ca in el nu s-a mai facut ordine de cateva luni , iar pe noptiera erau un teanc de scrisori care aproape toate incepeau cu “Sunt cel/cea mai mare fan/fana a ta …” . Fata se indrepta spre sifonier si din ingrozitoarea harababura din interior reusi sa scoata o fusta si un tricou , apoi cobora grabita scarile pentru a ajunge in bucatarie.
-Neatza Belle! zise o fata ca parul negru si un ten putin creol.
-Neatza Em! raspunse Anabelle somnoroasa . Em? Cand ai ajuns?
-Am ajuns aseara. raspunse fata razand.
-Super…unde e micul dejun? Intreba Anabelle privin in jur .
Emily se ridica de la masa si scoase laptele si painea frantuzeasca din frigider.
-Aici! zise ea zambind.
-Danke verisoara! zambi Anabelle.
De sus se auzi o bufnitura si un strigat:
-FUCK! Mi-am rupt o unghie!!!
-Mare lucru! se auzi o alta voce.
-Dar am dat 3549679 milioane de dolari pe manichiura asta! se auzi vocea de dinainte.
Anabelle ofta si striga:
-Fufelor haideti la micul dejun sau va rup toate unghiile!
Doua fete coborara scarile in fuga.
-Ce ai tu cu unghile mele? zise blonda tinandu-si un deget in sus. Vezi? Deja mi s-a rupt o unghie! Vezi , vezi veeezzzziiiii?
-Mai taci Will! i-o taie fata de langa ea care semana putin cu Anabelle.
Dupa micul dejun , fetele se relaxau in fata magnificului televizor , numai ca nici una nu se uita la el. Fiecare avea alta ocupatie. Will isi refacea minunata manichiura , Anabelle citea o revista , Emily scria un SMS , iar Gwendaline isi citea mailurile .
-Fuck! S-a terminat bateria la leptop! urla Gwen intr-un final cand Emily abia atipise , telefonul alunecndu-I din mana si cazand pe piciorul ei , trezind-o.
-Tin sa te informez , surioara ca nu ai mai incarcat bateria la bietul leptop de aproape o luna! zise Anabelle fara sa isi ridice capul din revista.
-Mda…mormai Gwen si il puse la incarcat.
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:03 am

In acea dupa-amiaza , Will ramase singura in casa pentru ca nu avea chef de shopping . Anabelle , Gwendaline si Emily au fugit la o raita prin magazine.
La vila fetelor , Will dadu muzica la maxim si se apuca de sporturi extreme prin casa , in timp ce restul fetelor isi pierdeau timpul in cabina de proba innebunind bietii vanzatori care se jurau ca si dau demisia imediat daca mai scapa vii de adunatura de nebune , care nu se mai saturau sa probeze haine , pantofi si accesorii.Cand in sfarsit cele 3 maniace ale cumparaturilor ajunsera acasa , Will atarna de tavan spanzurata de un picior si leganandu-se ca pendulul unui ceas.
-Salut feetelor!!! zise ea si se izbi de un perete.
-Will? Ce cauti acolo? O intreba Gwen holbandu-se la ea cu ochii iesiti din orbite tinand in maine nu mai putin de 20 de plase cu haine si pantofi…de firma!
Will ranji prosteste si zise:
-Faceam bungee-jumping!
Anabelle furioasa urla trantind-o pe Gwendaline cu toate plasele ei pe scari:
-O sa faci bungee-jumping pe scari daca nu te dai jos de acolo in secunda urmatoare!
Un moment mai tarziu , Will cazu din tavan distrugand masuta de sticla de langa canapea , daramand televizorul cu ecran plat si – cum era de asteptat – rupandusi inca una din minunatele sale unghii .
Gwen abia reusi sa iasa din mormanul de cumparaturi , urland ca o descreierata:
-FUCK!!!
-Ai patit ceva? o intreba Emily.
-Mi-a intrat un toc in f…
Dar restul cuvantului fu acoperit de un torent de rasete din partea fetelor.
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:03 am

In acea seara , fetele erau moarte de oboseala , si tote aveau dureri ingrozitoare de stomac de la atat ras , mai putin Gwendaline care nu isi mai simtea parte dorsala.
Anabelle se tranti in pat si adormi pe loc , Will adormi impreuna cu Emily in fata TV-ului , iar biata Gwen se tot foia in pat pentru ca nu putea sa adoarma , intr-un final lua 2 somnifere si adormi.
In dimineata urmatoare , soarele isi facu aparitia la geamul Anabellei obligand-o sa se trezeasca.
-Sa impuste cineva soarele! zise ea somnoroasa si isi puse perna in cap.
Trrr…Trrr…
Telefonul incepu sa sune pe sub birou. Fata cu parul negru sari ca arsa trantind perna pe jos . Cazu in genunchi cu capul sub birou .
-Alo? zise ea in sfarsit.
-Neata Anabelle! se auzi o voce de barbat.
-Mark? O sa iti sucesc gatul! zise Anabelle furioasa.
-Da stiu…iar te-am trezit , dar crede-ma , e ceva important!
-Sper , pentru binele tau , sa fie important!
-Bine! Am reusit sa va programez turneul prin lume , numai ca… zise Mark si facu o pauza.
Anabelle isi pierdea rabdare.
-Numai ca ce? urla ea.
-Mergeti cu o alta trupa… ingaima el stiind ca aceste cuvinte il vor lasa fara auz pentru cateva ore.
-CE AI ZIS??? ALTA TRUPA? ITI BATI JOC DE NOI , CAP DE MOLUSCA?! tuna Anabelle furioasa.
-Stai…e trupa unui prieten. Il mai ti minte pe tipu ala din Japonia pe care nu il prea inghitei tu?
-Nu imi spune ca ma trimiti in turneu cu niste japonezi tampiti!
-Se numesc An Café si nu sunt tampiti de loc! Sunt chiar de treaba… ingaima Mark
-Mda…de treaba…Deci ii putem pune sa mature , nu? zise Anabelle ironica.
-Anabelle, spunele si celorlalte ca ne intalnim in 35 de minute in fata magazinului Beauty Star .
-Bine…ofta Anabelle . Oricum trebuie sa imi iau un parfum ca m-am plictisit de tampenia aia care mi-ai facut-o tu cadou.
-Ce?! Parfumul ala era de firma! De la Lacoste! zise Mark derutat.
-Tine minte : NU IMI PLACE LACOSTE! ii urla Anabelle in ureche.
-Da ce iti place? ofta Mark.
-Orice in afara de ala! zise Anabelle iritata si inchise telefonul.
Pentru ca era nervoasa , fata uita ca era sub birou sic and se ridica dadu cu capul de acesta.
-FUCK! Cine a pus biroul asta aici?
Lui Will ii mergea la fel de bine ca prietnei sale. Merse in bucatarie somnoroasa dar se impiedica si cazu cu nasul in pisica alba si pufoasa a lui Emily. Bietul animal intra in coma din cauza greutatii “de fulg” care tocmai cazuse pe ea.
Anabelle iesi din camera pentru a o trezi pe Gwendaline care dormea bustean. Cand intra in camera surorii ei , Anabelle urla de se cutremurara peretii , iar geamurile vibrara:
-Gwenadline!!!
Nici o miscare. Gwen dormea netulburata. Anabelle incepu sa o gadile.
-Gadi gadi gadi…
-Hi hi…facu Gwen , apoi fara sa se ma poata abtine MUHUHAHAHAHAHAHA…
Will se ridica de pe jos si auzi rasul malefic din camera de sus. Fugi speriata la frigider si lua un baton de branza apoi zise:
-Cine e? Te avertizez , am o arma si stiu sa o folosesc! Zise ea agitand batonul de branza . Urca scarile si le gasi pe Anabelle si Gwendaline razand ca nebunele. Will statea si se holba la ele. Gwen , cand vazu batonul de branza zise pe un ton prostesc holbandu-se cu ochii iesiti din orbite :
-Braaaaaaaaaaaaaaannnnnnnnnnzzzzzzzzaaaaaaaaaaa……
Apoi se arunca pe Will. Anabelle cobora scarile in graba si se impiedica de pisica lesinata din bucatarie aterizand pe un scaun. Will cobora si ea scarile si vazand pisica , o lua si o arunca la gunoi.
-Unde e Gwen? intreba Anabelle.
-E sus , raspunse Will senina , devoreaza branza.
Fata cu parul negru pufni.
-Apropo…a sunat Mark , zise ea.
-Siiii??? Ce a zis? se stramba blonda.
-Mergem in turneu cu niste japonezi. Mi se pare o tampenie. Menegerul lor e cel mai bun prieten al lui Mark! zise Anabelle amestecand in cescuta cu cafea.
-Si cum se numesc aia? intreba Will plictisita.
-An Café. raspunse fata cu parul negru.
-Aha…An Café , zise Will adormita apoi ca sic and s-ar fi trezit , AN CAFÉ???
Anabelle se holba la ea si zise:
-Ii cunosti?
-Mai intrebi? Chitaristul lor e superb! zise Will in al 9lea cer.
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:04 am

Cand Gwendaline cobori in sfarsit scarile pentru a lua micul dejun cu fetele in bucatarie , Emily se trezise si isi bea cafeaua , ca in fiecare dimineata.
-Misca-te Gwen! Va trebui san e intalnim cu Mark in 25 de minute in fata magazinului Beauty Star , o informa Will uitandu-se la ceas.
-Mda…zise Gwen plictisita, De ce?
-Pentru ca mergem in turneu cu An Café , o lamuri Emily zambareata.
-An …. Ce? intreba Gwen derutata. Cine sunt aia?
-An Café este o trupa de rock din Japonia , iar chiataristul lor , Taku…Taku…ma rog , cum lo fi chemand , este absolt SUPERB! zise Will visatoare.
-Will , nu mai visa cu ochii deschisi! Tipu ala e un cretin! o lamuri Anabelle invartind o lingurita intre degete.
-Ei hai…da-i si lui o sansa…zise Emily clipind des spre Anabelle.
-Mdah…mi-am facut o parere foarteee buna despre japonezi cand l-am vazut pe tampitul ala de meneger al lor. raspunse fata cu parul negru staramband din nas dezgustata de amintiri “dureroase”.
-Eu nu l-am vazut niciodata , zise Emily si mai lua o gura de cafea.
-Norocul tau! ofta Anabelle plictisita.
-Mai avem 20 de minute sa ne intalnim cu Marky-poo! anunta blonda pe vocea unui copil handicapat care abia a invatat sa vorbeasca.
-Mda…zise Gwen si arunca scobitoarea care o tinea in gura de 10 minute fara sa stie de ce.
-AAAAAAAAAAAHHHHHHHHHHH!!!!!urla Gwen. E o pisica moarta in cosul de gunoi!!!
Gwendaline se urca pe masa ca o baba turbata care a vazut un soricel. Emily se uita sa vada despre ce era vorba si urla:
-FLUFFY!!!!!!!!!!!!!!!!
La urletul acesteia pisica sari din gunoi si ajunse sub masa pe care era Gwen ,care urla si mai tare:
-Un zombie pisica!!! Ajutooor!!!!
-Oare ce o fi avut mata asta? se intreba Emily in timp ce Gwen se uita in ochii pisicii si pisica in ochii ei cu muuuult interes de parca vroia sa ii scoata .
Will se gandi putin si zise:
-Probabil din cauza ca am cazut eu pe ea…
Emily se holba la ea socata.
Peste putin timp , cele patru nebune – daca mai pot fi numite doar nebune – au ajuns in fata magazinului Beauty Star. Mark , bineinteles era acolo cu un tip cam cat el de inalt , cu parul negru si niste ochi de 2 km – dupa mintea Anabellei care nu il agreea deloc - .
-Buna Mark! salutara fetele.
-Ati intarziat 21 de secunde! zise el uitandu-se la ceas.
Anabelle se uita urat la el.
-…dar nu e nimic. se grabi el sa adauge ca sa isi salveze bietele urechi , care suferisera cam mult in acea dimineata.
-Deccccccccciiiiiiii….Mergem in turneu cu An Café??? intreba Will clipind des spre japonez.
Acesta zambi putin stanjenit si zise:
-Da…sper ca nu e nici o problema…nu?
-Cum sa fie??? zise Will . Nu ati vazut ce frumos e chitaristul ? Cum draq il cheama?
-Takuya. raspunse bietul meneger care deja regreta ca ii va lasa pe baieti sa mearga cu nebunele astea in turneu.
-Aha…sooper….siiii…unde-s?intreba Anabelle fara pic de chef uitandu-se la menegerul japonez.
-Cine?intreba el distrat.
-Maimutoii tai , cine?zise Anabelle fara sa il slabeasca din priviri.
-Oh…baietii…trebuie sa vina…zambi menegerul putin speriat.
-TREBUIE SA VINA???urla Will.OH NU! ARAT MULT PREA PENIBIL…
-Prea tarziu Will , uite-i!zise Anabelle aratand plictisita spre un grup de baitei care se apropiau.
-Nyappy!zise Miku fericit – ca de obicei – enervand-o pe Anabelle de care era cel mai aproape.
-Sti ceva maimutoiule , i-o reteza fata iritata , daca trebuie sa mergem impreuna in turneu , vorbeste pe limba noastra si oh da…STERGE-TI ZAMBETUL ALA PROSTESC DE PE FATA! Ma enervezi!
Miku o privi socat fara sa mai poata face nici o miscare.
-Frumoasa prima impresie…ii sopti menegerul lui Mark , care se holba ca un tampit la Anabelle.
-Ah…Anabelle…baietii asta sunt putin mai sensibili decat tampitii la care urlii tu zilnic , zise Mark ranjind.
-Marky-poo , si la tine urlu zilnic! zise Anabelle pe un ton mieros. Si i-ati moaca de langa mine!
Fata ii trase o palma , iar bietul Mark se dadu in spate.
Kanon , incerca din greu s ail trezeasca pe solistul truei lor din soc , facandu-i semne disperate.
-Si…care e chiatristul?intreba Anabelle uitandu-se la ei.
Takuya facu un pas in fata asteptandu-se ca fata sa urle la el sau sa ii traga vre-o palma.
-Mie nu mi se pare chiar asa de dragut , Will. zise Anabelle studiindu-l din cap pana in picioare pe bietul baiat care se simtea ca la raze X,
Blonda se facu rosie ca racul , dar nu reusi sa zica nimic.
-Fetelor , zambi menegerul An Café , stati sa vi prezin pe baieti. Miku – vocal , Kanon – bass , Takuya – chitara , Teruki – tobe si Yuuki – keybord.
-Ele sunt , Anabelle , Emily , Will si Gwendaline , zise si Mark zambind fortat.
“Ceva imi spune ca o sa regret ca le-am cunoscut “ gandi Teruki.
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:05 am

-In seara asta va fi o petrecere pentru a sarbatori plecarea voastra in turneu – fericirea mea – o sa veniti nu-i asa fetelor? Zise Mark uitandu-se la Anabelle rugator.
Fata nici macar nu il bagase in seama , isi citea SMS-urile linistita. Se simti privita si se uita la el pe deasupra ecranului . Ofta si zise :
-Bine , bine , o sa vin!
Celelalte se cam codeau.
-O sa vina si ei…adauga Mark uitandu-se la Will.
Blonda , ca trezita dintr-un vis , zise afisand un zambet prostesc.:
-Huh…eu vin!
Gwendaline arunca o privire spre baieti si zise entuziasmata :
-Si eu vin!
Emily incuvinta din cap.
-Bine! zise Mark uitandu-se la ele fericit. Vor mai fi inca 2 trupe destul de renumite pe acolo.
-Care? intreba Anabelle plictisita.
-Pai…Tokio Hotel si…US5… ingaima Mark ganditor.
Gwen si Will ramasera cu gura cascata. Anabelle isi dadu ochii peste cap si zise putin nervoasa:
--Mai bine ma marit cu un japonez decat sa stau in prezenta lui Stringini.
Miku , Kanon , Teruki si Takuya se uitara la ea putin socati , dar in mare parte speriati.
-Nu va mai holbati ca ramaneti asa.le zise Anabelle aruncandu-le o privire ucigatoare.
Baietii se intoarsera si incepura sa vorbeasca incet intre ei.
-Nu spune ca nu mai vi! se sperie Mark.
-Ba da…vin , pentru ca nu am ce face acasa iar la TV sunt numai chestii plictisitoare , ii raspunse Anabelle.
Baietii de la An Café isi facura putin curaj si il impinsera pe Takuya spre Anabelle. Ea nu reactiona , el era foarte speriat , asa ca il lasa sa vorbeasca.
-Ah…incepu el speriat , am putea vorbi putin cu tine?
Ii tremura vocea si parea ca mai bine s-ar spanzura decat sa vorbeasca cu ea. Anabelle il privi direct in ochi:
-Ok , zambi ea.
Takuya ramase tablou. “Stie sa zambeasca??? Si mi-a zambit??? Mie?? ”
Baiatul roscat isi zise “Acum e acum… o sa ma omoare!”
O lua usor de mana si o trase cu el spre ceilalti baieti. Spre surprinderea lui , fata nu riposta , chiar se supuse. Cand ajunse in mijlocul baietilor de la An Café , Miku o privea inmarmurit , Kanon se uita la Takuya , care in viziunea lui era un erou , iar ceilalti se retrasera putin mai in spate. Nu vroiau sa riste.
-Spune-ti! Care e problema?zise Anabelle uitandu-se la ei.
-Eu..vroiam sa te intreb…cum l-ai lasat pe Takuya sa te traga pana aici fara sa il izbesti de toti peretii? intreba Kanon studiind-o din cap pana in picioare.
-In primul rand , Takuya a avut blandetea sa vorbeasca frumos sis a nu fie nechibzuit , in al doilea rand , acest “aici” nu era decat la 2 pasi si in al treilea rand eu nu vad nici un perete pe aici .
Kanon ramase fara cuvinte. Takuya rasufla usurat. Miku o lua de mana si se apropie de ea , apoi ii sopti la ureche:
-Putem vorbi putin…singuri?
Anabelle se holba la el.
-Si-singuri?zise ea.
Blondul incuvinta din cap , apoi o trase cu el pe o banca din parcul de alaturi. Se asezara pe o banca . Anabelle isi recapata naravurile.
-Ce vrei? il intreba ea.
-Tie nu iti plac japonezii , asa-i? zise Miku uitandu-se la ea.
-Nu. raspunse Anabelle scurt.
Miku ofta si ii lua mainile in ale lui.
-De ce? o intreba el.
-Pentru ca pur si simplu mi-am facut o parere foarte proasta despre ei! Din cauza tampitului de meneger.
-Din cauza lui Iamy? se mira blondul.
-Iamy??!! facu Anabelle uitandu-se in ochii lui Miku.
-Mda…asa ii zicem noi , o lamuri el zambind.
Fata rase usor. Desi simtea o ura profunda pentru rasa lui , ii placea sa vorbeasca cu Miku. El se intoarse spre ea si zise razand:
-Chiar ti se pare ca arat ca un maimutoi?
-Eu numesc toti japonezii maimutoi , dar tu semeni mai mult cu o jucarie de plus , raspunse Anabelle razand.
-Vi cu noi acasa sau ramai cu ‘bitul tau? intreba Emily are tocmai aparuse in fata lor.
-Ce? Emily tu esti normala? Care iubit? Ti-a cazut ceva in cap? o intreba Anabelle socata. De unde ti-a venit ideea asta?
-Nu vezi ce frumos te tine de mana? zise Emily visatoare.
Abia atunci Anabelle realiza ca Miku ii tinea mana intre ale sale si si-o retrase repede. Emily ranji prosteste si zise :
-Ne intalnim in 20 de minute la iesirea din parc.
Apoi pleca , lasandu-i pe cei doi singuri , din nou. Blondul o intreba:
-Imi poti da numarul tau de telefon?
Anabele se holba la el. Miku se departa putin de ea asteptandu-se sa urle la el sau s ail plesneasca. Spre uimirea bietului baiat – la care ii batea inima mai tare ca la un iepure in ghearele lupului - fata ii lua telefonul din mana si ii salva in agenda numarul ei , trantindu-i telefonul ei in brate. Miku ii urma exemplul.
-Pa! zise Anabelle si se ridica de pe banca.
-Stai! o opri blondul. Te pot suna in seara asta?
Fata incuvinta din cap si zambi. , apoi pleca impreuna cu celelalte la vila. Urma marea goana dupa haine , accesorii , pantofi si make-up pentru petrecere. In timp ce nebunele distrugeau biata vila , in apartamentul baietilor de la US5 se petreceau miracole.
Izzy iese pe hol si se impiedeca de un acordeon ……. I se agata piciorul de acesta , iar acordeonul face o galagie infernala … deranjeaza lunistea publica…. Ii sperie pe ceilalti baieti….
Richie iese repede afara sa vada ce se intampla
-Ce naiba faci acolo?????
-Scuze (roseste) dar ma ajuti sami descurc piciorul de chestia asta???? Fuck off !!!! nu pottttttt plsssssssssssss
-Eu??????????????????????????????????
-da cine dreq… ?
Richie incepe sa rada..
-Daaaa…. Daaaaa daaaa o sa te ajut.. muahahah
Richie il impinge pe Izzy acesta cade si SURPRIZAA xD ii se descurca piciorul de acordeon…
Uramarea este ca Izzy da cu capul de un dulap iar acesta sta o ora cu compresa pe fata apoi isi revine si ies amandoi la shoping………..

STOP CADRU

Autoarea : Am uitat sa mentionez ca unele dintre fete aveau deja iubitzi ! Anabelle era cu Tom de la TH , Gwen cu Bill ,iar Will cu Richie de la US5. Dar se mai schimba situatia ! Muhahahah… ^^

Play

Emily si Anabelle au iesit la shopping. Will si Gwen raman acasa pentru a pregati pizza.
Anabelle se intalneste cu Richie pe strada .
-Salut , Anabelle! zise el zambaret.
-Salut! Ii raspunse Anabelle plictisita.
-Ce se intampla cu Will? De ce nu imi raspunde la telefon?
-Poate il are pe silence. Ii zise fata radicand din umeri.
Richie se uita la ea ciudat.
-Mereu si-l pune pe silence pentru ca intr-o dimineata a trezit-o si de nervi l-a aruncat pe geam si a lovit o baba.
-Oh…si ce s-a intamplat? intreba Richie terifiat.
-Nimic important..dar baba ajuns in coma la spital si cu cateva oase rupte .. dar lasa . A trecut..si baba dreq e bine mersi.. joca rumba in fiecare seara….mama ce ma enerveaza !!! ii raspunse Anabelle.
-OK ! zise Richie zambind. Sa ii zici lu’ Will sa raspunda la telefon ! Bye ! Bye !
Richie pleca in magazin , unde era si Izzy.
Sus In jos
sadic.angel

Intre timp , la vila , Gwen si Will pregateau o pizza-minune. Nici una dintre ele nu era prea priceputa la asa ceva. Emily le explicase cu amanunte cum se face o pizza ,dar cum nici una nu se poricepe la gatit fac o mare mare PROSTIE 
Se apuca sa faca aluatul
Aceasta baga o gramada de tampenii prin el
-Deci Emily vrea o Pizza mare asa ( ii dicta Will , iar Gwen punea tot ce zicea aceasta)….. 28 de kg de faina
-Daaaaaaaaaaaaaa
-104 oua de ganina bine facute
-Daaaaaa
-Zahar cat cuprindeeee
-sare la fel
-Daaaaaaaaa………..
-Lapteeeee 23 de Litri
-este
-ok deci e ok? eu habar no am
-Totusi yo zis sa bagam si niste mirodenii adica niste prafuri…..
-DROGURI?????????
-Oh hahaha noooooo piper… chestii din alea de care baga bunica la ciorba
-Oh daaaaa asa o sa aiba gust bun!!!!!!!!!!!!!! Apropo sa bagam si niste cacao iese mai dulce si praf de firisca 
-Dar astea no se baga la prajitura?
-un pic nu creed ca strica
-okkkk
Fetle termina aluatul il lasa o jumatate de ora ele se duc la Tv
Nebunie aluatul creste foaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarttttteeeeeeeeeeeeeeee mareeeeeeeeee incepea sa plezneaca
Bietele fete nici nu stiau…. Aluatul tot crestea.
Emily si Anabelle se intorc in sfarsit acasa.
Anabelle deschide usa si SURPRIZAAAAAAAAAAAA aluatul mare cat bucataria mai sa explodeze si sa-i cada in cap.
-Aaaaaaaaaaaaaa
Iese Will:
-Ce ai ma????????
-Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
-(Will) Aaaaaaaaaaaaaaa……. Gwendaline , vino repedeeeeeeeeeeeeeee te rooooooog !!!
-ce-i??... oahhhhhhhhhhhhhhhh . OMG OMG OMGGGGGGGG
-Cum scapam de chesita asta?intreaba Will
-simplu o impuscam…. xD
-cum sa impusti un aluat?????? Da-l ……… arunca-l repde pe geam pana nu creste si mai mare ….
Toate trei iau GIGANTICUL aluat sil arunca pe geam
-UN ……. DOI…… TREI….. SIIIIIIIIIIIII
Eroare: aluatul cade in cap la aceeasi baba pe care o lovise Will cu telefonul
-hopa…he he he …zise Gwendaline ranjind amuzata.
Will iese afara:
-Doamna cum pot sa va ajut…….
Fetele se chinuie pana seara se descure baba din aluat.. si sa o stearga cu servetele umede de bebelusi xD apoi acestea se duc acasa si se trantesc in pat…… incep sa rada
Intr-un sfarsit ajung si ele la petrecere. Cum era de asteptat , toti erau deja acolo.
Anabelle se tranti pe cel mai apropait scaun , langa Kanon care se speria cand o vazu langa el. Miku se apropie si o intreba zambind :
-De ce a-ti intarziat ?
Will incepe sa rada ca turbata , gata sa cada . Blondul o priveste ca pe o nebuna. Din spatele ei , apare Richie .
-De ce nu imi raspunzi la telefon ? o intreba el.
-Ce ? Ai sunat ? intreba Will holbandu-se la el , oprindu-se brusc din ras.
-Pai…da ! zise Richie.
Fata isi scoase telefonul.
-WOOOOOAAAAAAAAAAAHHHHHHHHHH…247 de apeluri nepreluate ! Toate de la TINE !
Anabelle se uita la Miku si ii zise :
-Mai bine sa nu afli niciodata de ce am intarziat.
Atunci Emily se tranti razand pe un scaun si ii zise lui Miku printr-e torente de ras salbatic :
-Am intarziat pentru ca …muhahahaha…Will…ha ha ha …si Gwendaline…Muhahahahahaha…au facut…hahahahaha…pizza ! Muhahahahahahahahahahaha…
Baiatul se uita la ea ca traznit.
-Si ce ? intreba el.
-Aluatul…hahahahaha…mare…pe o baba…muhahahahahahaha !!!!
Anabelle il batu usor pe umar pe Miku si ii zise :
-Las-o…nu mai functioneaza.
Gwen intra ca o furtuna izbindu-l pe Izzy cu usa in cap. Bill o urma ca un catelus. Ea se aseza langa Emily si ii explica lui Miku motivul pentru care intarziasera. Toti cei prezenti o ascultau cu mult interes , in afara de Izzy care zacea pe jos .
Dupa ce termina Gwen de povestit , Gustav se dadea cu capul de pereti de ras , US5 erau pe jos tavalindu-se , baietii de la An Cafe radeau – fara manifestari salbatice - , Will se tavalea pea jos , Anabelle isi verifica manichiura , Emily cazuse de pe scaun , iar cei 2 menegeri se dadeau cu capetele de masa.
La un moment dat , se trezi Izzy . Se credea Tarzan si se catara intr-un copac , care avuse ghinionul de a creste prin apropiere – la 5 km - de locul petrecerii. Colegii lui de trupa inceprcau impreuna cu TH sa il dea jos din copac , dar acesta radea malefic si arunca dupa ei cu ghinde.
Anabelle , Gwendaline si Emily iesira in oras cu An Cafe , iar Will merse cu Richie in camera lui de hotel.
Sus In jos
sadic.angel

Era timpul ca fetele si An Café sa plece in turneul lor in jurul lumii. Plecau in USA .
-Hai o data Will!!! urla Gwendaline din fata usii de la intrare.
-Stai , stai … mai e ceva…oh…unde e lacul meu de unghii???
Anabelle cobori scarile in graba vorbind la telefon.
-FUCK! EU AM ZIS ACUM! ACUM INSEAMNA ACUM RETARDATULE!
Apoi inchise. Gwendaline isi verifica manichiura , Emily alerga prin casa ca turbata , Will cotrobaia prin baiesi descoperi in sfarsit lacul de unghii miraculos!
-EVRIKA!!!
-In numele lui Ohm cel Viteaz , Will vino o data!
Blonda cobori scarile intr-un picior aterizand in fata lui Emily care cazu in fund.
-WILL!!! IA-TI MANICHIURA DE AICI , UNII AU TREABA! Urla ea exasperata.
-FUCK! O sa vina Tomy-poo sa isi ia la revedere! Urla Anabelle revoltata. Haide-ti sa plecam inainte sa ajunga schizofrenicul ala aici!
Will se holba la ea , apoi se dusa si baga magnificul lac de unghii in geanta cu cea mai mare grije , de parca ar fi fost un obiect de arta de mare valoare.
Emiy isi continua goana nebuna prin casa. Suna telefonul Anabellei.
-Neatza! raspunse ea , apoi incepu sa urle . TUUUUUUUU CHESTIEEEEE ( Gwen se holba la ea cu gura putin deschisa ) DACA NU IMI DAI BANII INAPOI ITI SMULG RINICHII SI TI PRAJESC PE TIGAIEEEE!!!
Apoi inchise telefonul si zambi inocent. Gwendaline se holba la ea ca o nebuna. O limuzina parka in fata vilei , din ea coborara baietii de la An Café si soferul care duse toate bagajele in portbagaj. Miku a lua pe Anabelle de dupa umeri si mersera impreuna in limuzina. Celelalte au mai palavragit putin , au mai verificat de 8764703754757402740375 de ori daca mai au ceva de luat – desi vila era aproape goala – si in sfarsit au intrat si ele in limuzina impreuna cu ceilalti . Inauntru , Anabelle statea de vorba cu Miku la cate un pahar de sampanie , iar ceilalti le urmara exemplul. In avion , Emily statea langa Anabelle , Will langa Gwendaline , Kanon langa Miku , Takuya cu Teruki , iar Yuuki statea in spatele lor si sforaia de se cutremura biata baba de langa el , care din fericire era putin mai surda. Pe la miezul noptii , intr-un mod misterios si cu putin ajutor din partea prietenilor “de nadejde” , Anabelle dormea cu capul pe umarul lui Miku , iar Emily statea langa Kanon , care dormea cum nu se poate mai bine.
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:06 am

In sfarsit avionul ateriza in USA , iar Anabelle se trezi. Miku era langa ea si ii zise zambind:
-In sfarsit te-ai trezit! Ai dormit foarte adanc…chiar nu ai auzit ca iti suna telefonul?
Anabelle se uita la el cu ochii cat cepele.
-Ce cauti langa mine? intreba ea socata.
Miku arata cu capul spre grupul de nebuni.
-Oh…facu Anabelle.
-Te-a sunat mama ta…a vrut sa stie daca am ajuns , zise Miku si ii zambi dulce.
-Aha…mama asta , ofta Anabelle , apoi ii zise socata si speriata . Dar tu de unde sti ca a sunat mama?????
Blondul zambi.
-Ti-am zis ca ti-a sunat telefonul cand dormeai…
-Si ai raspuns???? Zise Anabelle cu ochii mari holbandu-se la el.
-…da…
Fata ramase cu gura cascata.
Urmatoarea zi , erau cu totii in jurul unei mese mari si rotunde.Takuya statea langa Will , care statea langa Gwen , care statea langa Emily , care statea langa Anabelle , care statea langa Miku , urma Kanon , Teruki , Yuuki si Takuya.
Trrr…Trrr..
Suna telefonul lui Gwen.
-Aloha!!! raspunse aceasta .
-Hey! Salut Gwen! Ce faci?
-Frec menta…Ce vrei Mark?
-O sa ajunga un tip la voi in aproximativ … o ora.
Gwen lua un pahar cu lapte in mana.
-Si??? De unde e?
-Din Lipo-Lipo…un sat din Africa.
Fata se ineca si ii scapa paharul pe pisica lui Emily care era langa scaunul ei , speriindu-l pe Miku si bagand in spital 2 babe care aveau ghinionul sa stea la o masa mai incolo de ei.
-CE AI ZIS???urla ea facand-o pe Anabelle se se bage in Miku .
-He he…facu Mark nevinovat.
-ESTI NEBUN???
-Merci pentru intelegere fetelor..pa pa…oh da…il cheama Mimi Siku.
Mark inchise telefonul.
-Mimi…cum????urla Gwen. MARK! O sa platesi pentru asta!
Cand ceilalti aflara de venirea baiatului din Africa …Anabelle se ineca si Miku abia reusi sa o salveze. Kanon se holba socat , Yuuki si Teruki se dadea cu capetele de masa de ras , Emily isi lua pisica in brate si incepu sa o stranga pana cand aceasta scoase limba , iar ochii ii ieseau din orbite , Will se gandea ca poate tipul va avea nevoie de sfaturile ei legate de frumusete.
Cand in sfarsit Mimi Siku ajunse , fetele se asteptau sa fiu un negru slabanog si stupid, dar acesta era blond , bine facut , cu pielea aproape alba. Parul lui era pana la umeri , putin ondulat , legat cu o panglica maro in jurul capului.
Gwendaline se uita la el ciudat. Will si Emily se holbau cu gura cascata.
-Buna! saluta el zambind.
Anabelle ii raspunse la salut , celelalte erau prea ocupate sa se holbeze la el.
-Ce au patit prietenele tale? intreba Mimi Siku mirat si confuz.
-Sunt nebune…zambi Anabelle.
Sus In jos
sadic.angel

In sfarsit , ajunsera din nou la vile care le era pusa la dispozitie pentru cele 3 zile care urmau sa le petreaca in New York.
Veni si ora pranzului , Anabelle adormise pe canapea si aluneca pana ajunse in bratele lui Takuya pe , care statea ca pe ace.
Gwen si Will se inchisera in dormitory pentru o sedinta de infrumusetare , Emily il ajuta pe Miku sa faca mancarea , iar ceilalti pierdeau vremea fataindu-se prin casa. Mimi Siku prindea muste tragand dupa ele cu sageti minuscule , veninoase. Se plictisi repede si o trezi pe Anabelle intreband-o cand o sa manance. Fata sari ca arsa si urla:
-FUCK! AM UITAT SA FAC MANCAREA!!!
Mimi Siku gasi repede solutia si zise aratand cu degetul spre pisica mare , alba si pufoasa care dormea sub masa:
-Pisica e grasa…mancam pisica!
Takuya se inca , cu un biscuite. Anabelle ii trase cateva dupa cap , iar roscatul incepu sa urle :
-AJUTOOOR!!! MA OMOARA!!!
Emily iesi din bucatarie cu o lingura de lemn in mana.
-WTF? Ce se intampla aici? Huuuuhhhh???
Anabelle nu o observa si incepu sa ii zica blondului:
-Mimi , nu o sa mancam pisica!
-Dar in Lipo-Lipo pisicile se mananca , zise el mirat.
Anabelle isi trase o palma in cap.
-Nu suntem in Lipo-Lipo , pentru numele Sfantului Cascaval , ce nu intelegi? Aici pisicile doar dorm si se ling!
-Cine e sfantul Cascaval? intreba blondul holbandu-se la ea.
Emily incepu sa urle :
-Fuufffyyyyyyyy!!!!! Mitzubishi asta vrea sa te manance!!!! FUUUGII!!!! Salveaza-te!!!
Pisica nimic. Miku iesi din bucatarie si zise zambitor:
-Mancarea e gata!
Anabelle zbura in bratele lui si zise:
-Ai facut tu mancarea????
Blondul prinse o culoare usor trandafirie in obraji si zise :
-…da…
-Esti cel mai tareee!!!! zise fata si il stranse in brate.
De sus coborara si Will si Gwen .
Emily incepu sa urle si mai tare , Miku tresari si o stranse din reflex pe Anabelle si mai tare , Takuya se incea din nou , iar Mimi Siku se holba la ele. Cele doua aveau masti verzi pe fata , parul prins sus , in varful capului si le statea ca un palmier , iar mainile le erau pline de crema alba. Anabelle il prinse strans pe Miku de mana si il tari dupa ea pana in bucatarie. Se asezara amandoi pe cate un scaun .
-Siiii…ce ai reusit sa faci? Intreba Anabelle ca sa incerce sa isi ia gandul de la imaginile terifiante din salon.
Blondul zambi si zise:
-Sushi…iar Emily a facut supa.
-Aha…zambi Anabelle , apoi urla. SUSHI??? A..A…A..ADICA P..P..PESTE….C…C..CRUD????
Miku se uita la ea :
-E vre-o probleme?
Fata se dadea cu capul de masa zicand:
-Ja-po-ne-zi…urasc ja-po-ne-zii!!!
Blondul ramase socat holbandu-se la ea.
-In numele lui OHM CEL VITEAZ , nu puteai face si tu ceva comestibil? sopti Anabelle exasperata.
Sus In jos
sadic.angel

La pranz , cu totii incepura sa se holbeze la sushi , apoi la Miku , apoi din nou la sushi…
-Esti sigur ca nu e otravitor? intreba Emily holbandu-se in farfuria neatinsa care statea in fata ei .
Mimi Siku incepu sa manance fara nici o problema . Baietii de la An Café , la fel . Anabelle lua o bucatica in betisoare si o studie cu mare atentie . Solistul trupei An Café o atinse usor pe umar si ii sopti:
-Nu judeca mancarea japoneza precum ii judeci pe oameni .
Fata se uita la el . Blondul ofta si zise:
-Chiar daca sunt japonez , te asigur ca stiu sa gatesc.
Anabelle se holba din nou la bucata de sushi din betisoarele ei. Peste cateva secunde in care incerca sa se auto-convinga de increderea pe care o merita Miku , ofta si o inghiti . Celelalte se uitara la ea apoi luara fiecare cate o bucata in betisoare . Cand sa manance si ele , Mimi Siku terminase si zise ridicandu-se de la masa:
-A fost bun! Avea gust de intestine de soparla.
Gwendaline , care tocmai inghitise , se ridica si fugi la baie cu mana la gura . Celelalte lasara betele din mana . Will se departa ata de mult de masa incat cazu cu scaunul , iar Emily isi tranti o palma in cap , apoi se uita urat la Miku . Anabelle ramasese incremenita cu betele in aer. Kanon se uita plictisit spre fete si zise :
-In Africa , intestinele de soparla sunt considerate delicatese.
Fetele rasuflara usurate .
Dupa masa , cu totii erau frantic de oboseala. Gwendaline , care se considera un geniu zise cu un aer de om cult:
-Am facut eu repartizarile in camere!
Anabelle incepa sa tremure abia perceptibil , Emily isi facea cruce , baietii se uitau unul la altul , iar Will isi facea manichiura.
-Deeeccciiii…continua Gwen si scoase o foaie din buzunar .
Kanon se ineca din cauza mirosului ucigator de oja.
-Miku…( blondul tresari si se dadu in spate) … va dormi sus , in camera aia mareeeee si luminoasaaaaa….cuuuuuuuu….Anabelle!
Fata cu parul negru care semana fosrte bine cu Gwen , facu ochii cat cepele.
-Siiiiiiiiiiiiiiii…continua Gwen , Emily…(fata sari 2 metrii in spate) … va dormi cu Kanon!
Emily se arunca in genunchi radicand mainile spre cer urland:
-Ma rog lui Alah ca Dumnezeu nu ma asculta!
Kanon ramase blocat.
-Will…cu….Takuya!
Cei doi ramsera holbandu-se unul la altul.
-Da tu cu cine dormi?intreba Will.
Gwen se uita speriata la hartiuta.
-Muhahahahahahahahahahahahahahahahahahahaha…rase Emily care atunci se ridicase de jos cu o moaca triumfatoare. Tuuuu…dormi cu el!!!! urla ea aratnd spre Teruki care se ascunse dupa Mimi Siku .
Anabelle se sperie cand Emily incepu sa rada cu ochii iesiti din orbite holbandu-se la Gwendaline care statea cu gura cascata si il stranse pe Miku de mana atat de tare incat acesta urla:
-A U !!!! Mi-ai distrus degetele!
Fata ranji si zise :
-Scuze…da fata aia e malefica!
In sfarsit ajunsera cu totii in camerele lor , dar…surpriza…toate paturile erau duble. Anabelle statu o jumatate de ora holbanduse la bietul pat care nu avea nici o vina. Emily incepu din nou sa se inchine lui Alah , Gwendaline incepu sa urle la Teruki , iar Will incepu sa topaie fericita prin camera. Intr-un final , Miku reusise cu greu sa o convinga pe Anabelle ca nu ii va face nimic , iar aceasta se aseza in pat langa el , Takuya si Will dormeau linistiti , Gwen inca urla ca o disperata in timp ce Teruki statea kinistit in pat citind o carte , Kanon se enerva si o lega pe Emily apoi o aseza langa el in pat , Mimi Siku dormea linistit in hamacul sau , iar Yuuki adormise pe canapea cu telecomanda in mana.
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:09 am

In acea zi , cele doua trupe trubuiau sa aiba un concert la New York ! Anabelle se trezi la ora 11 si intalni privirea ocrotitoare a lui Miku .
-Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!urla ea.
Miku zambi dulce odihnindu-si mana pe talia ei:
-Buna dimineata si tie!
-M-ai speriat! Maimutoiule! urla Anabelle incruntata.
Miku parea foarte incins.
-Nu-I nimic…iti trece , ii sopti el si o saruta brusc.
Fata incerca sa scape de el dar renunta repede si isi puse mainile in jurul gatului blondului tragandu-l spre ea.
In timp ce Miku si Anabelle isi faceau de cap , Mimi Siku se apuca din nou de prins muste. Emily se trezise si se ruga de Kanon sa o dezlege de 2 ore 53 de minute si 24 de secunde. Cand Will se trezi Takuya inca mai dormea , iar nebuna sari pe el si incepu sa il sarute , iar bietul baiat abia mai avea timp sa respire. Teruki se trezise fericit ca Gwen nu mai urla si se imbraca urgent . “Slava cerului ca nu mai urla turbata asta !!! “ isi zicea el trecand pe langa Gwen facandu-si cruce … dar o atinse usor pe fund din greseala , iar fata incepu din nou sa urle pana ramasese fara voce si icepu sa faca semne disperate spre el.
Intr-un final , cu totii erau la micul dejun…mai putin Miku si Anabelle.
-Ma duc eu dupa ei ! zise Kanon pierzandu-si rabdarea.
Cand acesta intra in camera si ii vazu pe cei doi imbratisati in pat , se intoarse socat pe calcaie , se duse in bucatarie si le spuse celorlalti care se holbau la el prosteste:
-Inca dorm!
Ceilalti se uitara luuuuuuuung la Kanon si Gwen zise:
-Ma duc eu sa ii trezesc!
-Nu!!!! Nu te du! Lasa-i sa doarma!
Gwen se uita la el chioras o juma de ora . Kanon ofta si zise:
-Stai acolo…ma duc eu!
Fata il lasa , iar el urca scarile. In fata usii isi facu cruce cu ambele maini – desi nu crede in Dumnezeu – si intra . Miku statea intins pe pat privind in sus , iar Anabelle isi lasase capul pe pieptul lui . Kanon ramase cateva secunde mut de uimire apoi tusi usor. Miku isi intoarse privirea spre el .
-Uhmm…nu veniti … la masa?reusise sa intrebe Kanon.
Fata se ridica speriata si urla la el:
-Tu de cat timp esti acolo?
Kanon deschiise o gura de 2 km si incepu sa se balbaie. Anabelle furioasa , lua un papuc de casa roz si pufos si il arunca in cap.
-Te invat eu minte sa ne mai spionezi! Cap de molusca beata!
La micul dejun , Miku parea mort de oboseala cand se asezase pe scaun.
-Miku , ce ai patit? Zici ca tocmai ti-ai traso cu cineva , zise Teruki zambind.
Anabelle se ineca si incepu sa tuseasca cu capul sub masa , iar Miku ramase blocat holbandu-se la Teruki.
Dupa micul dejun , Gwendaline o lua pe Anabelle si o tara in camera in care aceasta dormise cu Miku , incuie usa si se uita la sora ei cu niste ochi maaaaaaaaaarrrrriiiii , apoi o intreba clipind des pe o voce mieroasa:
-Siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii………..ce ati facut????
Anabelle se uita la ea ca picata din cer.
-Ce vrei sa zici?intreba ea distrata.
-Cum adica ce vreau sa zic? CE DRAQ AI FACUT CU MIKU?urla Gwendaline.
-Poiiiii……nimic, raspunse fata inrosindu-se pana in varful urechilor.
-Ahaaaaaaaaa!!!!!!!!!Ati facut-o no?? Huh , huh , huuuuhhhhhhh?????
-He he he….facu Anabelle ranjind.
In timp ce Gwendaline isi interoga sora geamana , ceilalti intampianau o fata cu parul lung , saten . Intr-un final cobori si Anabelle si o intampina pe nou-venita :
-Vanessa! Ma bucur ca ai venit!
-Ma bucur ca in sfarsit am ajuns….Doamne! Anabelle , habar nu ai ce iad e in avion! Nu mi-a iesit manichiura , mi-a picat netul , s-a blocat MP3-ul…
Cele doua intrara in bucatarie pentru ca Vanessa avea o foame de lup. Miku intra in bucatarie si intreba cine e tipa .
-Va…rmnes…ia…Aish…mmndf….a , incerca Vanesaa sa ii zica , dar nu ii prea iesi pentru ca avea gura plina de sushi.
-Sa iti traduc, zise Anabelle , ea e Vanessa Arishima , o veche prietena a mea.
Blondul zambi si zise:
-Mie imi poti zice Miku.
Peste putin timp , Vanessa tocmai cobora scarile cand in casa intra Bou , fostul chitarist AnCafe. Cand aceasta il vazu , se impiedica in propriile picioare si cazu direct cu capul in galeata cu pesti pe care tocmai ii prinsese Mimi Siku din acvariul de la etaj.Bou se uita crucis la ea , dar fu prea ocupat sa vorbeasca cu Miku despre magnifica sa experienta din acea dimineata cu Anabelle. Vanessa isi scoase capul din galeata si avu surpriza sa il observe pe Mimi tavalindu-se pe jos de ras si pe Anabelle admirandui noua coafura. Dupa ce isi scoase un pestisor auriu din san , Vanessa incepu sa urle dupa un prosop si un uscator de par , cu care se grabi Will sa ii satisfaca mofturile.
Anabelle vorbea linistita cu Bou si Miku in bucatarie , cand Vanessa intra in camera , raspandind un parfum imbatator …de peste.

In acea seara , Anabelle , Miku , Gwendaline , Will , Takuya si Kanon au iesit la o plimbare . Erau liberi inca o seara , pentru ca tampitul de Iamy incurcase zilele , deci concertul trebuie sa fie urmatoarea zi . Anabelle se plimba linistita de mana cu Miku , Will topaia fericita in jurul lui Takuya , Gwendaline statea la brat cu sora ei , iar Kanon mergea linistit langa ea. In timp ce se plimbau intr-o liniste deplina – exceptand cantecul “La revedere gradinita” pe care il fredona Will – un caine trece strada , iar Gwen striga entuziasmata :
-Uite !!!! Un crenvusti!!
Anabelle aproape lesina de ras – Miku facea eforturi imense pentru a o mentine pe picioare - , Will sari in bratele lui Takuya si zise :
-Mi frica de crenvuusstiii!!!!!
Kanon ofta si merse mai departe . Plimbarea lor a decurs fara incidente , exceptand entuziasmul neobisnuit a lui Gwendalin cand vedea cate o masina “extraordilingura” cum le spunea ea.
In tot acest timp , la vila…
-Nuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!
-Ce ai patit?intreba Yuuki uitandu-se la Emily care statea in genunchi si urla.
-Nu o gasesc pe Fufyyyy!!!!!!
-Ce???intreba blondul.
Emily se ridica in picioare si zise pe un ton mieros clipind des:
-Nu o gasesc pe Fuffy!
Apoi se apuca din nou sa tipe. Mimi Siku intra in bucatarie , unde se intampla scena dramatica.
-TUUUU!!!!!!!!! urla Emily aratand cu un deget malefic spre el . Tu mi-ai manacat-o pe Fuffy!!!!
Mimi se uita ciudat la ea . Lua o undita si arunca pe geam carligul . Peste putin timp il ridica si in el era agatat de coada , o pisica mare , alba si paroasa .
-Fuffy!!!!!!!! Urla Emily in culmea fericirii.
Intr-o camera de la etaj , dormea linistit , Bou . Vanessa intra in camera , se aseza langa el si incepu sa se holbeze la baiatul de langa ea . Dup ace se holba la el 2 ore , isi baga mana pe sub bluza lui. Bou nu simti nimic . Fata ranji si se puse peste el incepand s ail sarute agresiv . Bietul baiat se trezi speriat , dar nu reusi sa tipa pentru ca Vanessa ii inchidea gura cu saruturi.
Ceilalti se intoarsera din plimbare si se dusera in camerele lor . Anabelle auzi un tipat a lui Bou si fugi repede sa vada ce se intampla . Cand fata intra ca vijelia in camera , trantind usa de perete , Vanessa cazu din pat . Baiatul abia mai respire . Anabelle fugi repede la el si il intreba ce are . El ii zise terifiat :
-Surioara … e nebuna…nu o lasa sa doarma cu mine!
Pana la urma , Anabelle hotara sa il pun ape Kanon sa doarma cu Gwendaline , Emily cu Bou , iar Vanessa cu Yuuki . Teruki fiind foarteee incantat sa doarma in sfarsit singur!
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:11 am

Pe la 2 dimineata , Yuuki se trezi si se duse sa isi i-a un pahar cu apa . Coborand scarile , a calcat pe pisica lui Emily si a cazut , trezind toata casa . Cand Kanon iesi speriat impreuna cu Gwendaline , il gasira pe Yuuki intins pe 4 scari , sprijinit in nas. Avea pantalonii facuti fasiute , ia din bluza a mai ramas doar o mica parte . Emily iesise din camera si , cand il vazu asa , se tranti pe jos si incepu sa rada ca o descreierata.
-Ce faci mah acolo? il intreba Kanon zambind.
-Se…r…r…roaga…l…la…Alah!!! rase Emily ca o turbata.
Yuuki se ridica in picioare . Gwendaline cazu pe jos de ras , iar Kanon isi puse mana la gura si incepu sa rada infundat.
-E capodopera pisicii!!! mormai blondul.
-Lasa ca e bine si asa , zise Kanon.
-Glumesti? Arat ca o dansatoare hawaiana!
La remarca asta , pe bietul Kanon il apuca rasul . Pisica statea mai incolo si mieuna , de parca radea malefic.
In dimineata urmatoare , Anabelle se trezi in bratele lui Miku . Zambi usor si observa ca blondul isi tinea mana pe pieptul ei . Incerca sa i-o dea la o parte usor , dar el o punea la loc , cu la fel de multa usurinta. In final , Anabelle se enerva si urla la el:
-Miku!!! Ia-ti draq mana de pe mine!!!
Blondul o stranse mai tare in brate dar nu se trezi. Avea corpul lipit de al ei . Fata su holba la el . “Ce draq…japonezu asta mai e si surd pe langa faptul ca e blond?”
-Miku…sopti ea.
Baiatul nu reactiona. Ii atinse usor buzele cu ale ei . Miku o mangaie usor pe spate . Anabelle il privi putin , il stranse in brate si il saruta dulce . El deschise ochii si ii raspunse la sarut .
-Miku , dragul meu , ma bucur ca te-ai trezit , sopti fata .
Blondul ii lua fata in mainile lui – luandu-si in sfarsit mana de pe pieptul ei - , iar ea ii zambi .
-Ai febra? o intreba Miku .
-Nu…de ce?
-Dimineata trecuta eram un maimutoi , acum dragul tau?
Anabelle ii indeparta mainile si se puse nervoasa pe el.
-Eu incerc sa te fac sa te simti bine si tu ma intrebi daca am febra , cap de maimuta!
Miku , socat , o atinse usor si zise :
-Iarta-ma…eu…nu am vrut sa te supar.
Fata se lasa pe el si il saruta , apoi el continua…
In timpul asta , Vanessa alerga prin casa dupa Bou . Pana la urma il prinse in capatul holului . El se aseza ghemuit si zise :
-Te rog…lasa-ma…
Vanessa se opri si se uita le el . Il stranse in brate si il mangaie ca pe un copil . Bou se lasa . Dupa ce blondutul se calma , Vanessa incepu sa il sarute , dar de data asta , Bou , nu o mai opri .
Cand Gwendaline se trezi langa Kanon , acesta o tinea in brate . Fata incapu sa urle . Kanon , fara sa deschida ochii , zise raspicat:
-Gura!
Gwen amuti. Emily o vazu pe Vanessa sarutandu-l pe Bou si inlemni , apoi cazu pe scari ca o prajina .Yuuki , cand vazu scena romantica , isi puse ochelarii de soare ca sa nu mai vada , dar se impiedica si cazu si el pe scari , nimerind exact peste Emily care incerca sa se ridice . Cei doi au stat si s-au privit direct in ochi o juma’ de ora , apoi au inceput sa tipe ca turbatii .
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:12 am

Will intra in camera in care era Anabelle. Aceasta isi aranja parul , iar Miku statea intins pe pat parand foarte oboist.
-Am chef de o plimbareeee!!!!!!!Viiiiiii??????????????zise Will clipind des.
-Mda…
Fata cu parul negru incerca sa supuna cateva suvite rebele cu placa , iar prietena ei se uita lung la blondul de pe pat si il intreba:
-Tu ce ai facut? Nu ai dormit ???
Miku isi puse mana in cap.
-Oooooo…daaaaaaaa…stiu ce ati facut! Nebunilor! Muhahahaha!
Cei doi se uitara la ea.
-Si eu am incercat cu Takuya , dar a fugit inainte sa pot pune mana pe el.
Anabelle si Miku se holbau la ea , ca la cea mai nebuna fiinta de pe planeta.Intr-un final , Anabelle si Will iesira in oras. Se fataira un pic si se trantira pe o banca din parc , unde au inceput sa vorbeasca cele mai stupide lucruri cu putinta.
-Am auzit ca o sa cada un meteorit peste noi peste cativa ani!zise Will parca hipnotizata de o musca , ce zbura linistita in jurul unei frunze.
Anabelle se uita la ea si zise amuzata:
-Serios?
-Daaaa…dar ma gandeam sa ii zicem lu’ Base sa construiasca un zid maaareee peste Romania ca sa ne salveze , zise Will foarte serioasa.
Fata cu parul negru chicoti.
-…dar , mi-am dat seama ca pe Base il doare in suvita de noi!
Anabelle incepu sa rada , aproape incecandu-se cu suc si ii zise:
-Dar nu mai are suvita!
-Ahaaaaaaaa….ai dreptate…dar ai observat ca are un punct pe chelie?
-Ce?rase Anabelle.
-Daaaa…mie mi se parea ca e o musca , care nu pleaca niciodata.
Cele doua incepura sa rada.Peste puin timp , in drum spre casa , o masina mergea exact in spatele lor. Dupa ce aceasta trecu…
-Daca te calca masina?intreba Anabelle.
-Atata ii trebuia sa ma calce , ca ma urcam pe capota si le bagam piciorul in gura!raspunse Will.
Fata cu parul negru incepu sa rada.
-…si dupa aia ii tarasc in buda publica si le dau cu capacul de la buda in cap!!!
Anabelle nu mai putea de ras. In timp ce mergeau linistite , au observat o baba care se certa cu o fata la un semafor.
-Nu mai vorbi ca mi-am rupt mana!zise baba.
Fata ii raspunse:
-Si daca urlu iti explodeaza capul?
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:13 am

Concertul din acea seara se anunta a fi unul cu adevarat spectaculos. De ce? Pentru ca micuta si draguta Emily a baut putin cam prea mult cat timp Anabelle si Will fusesera in oras – a confundat sticla de suc cu cea de vin - , dar , cum e vorba printre vedete , spectacolul trebuie sa continue!
Cele doua trupe erau in limuzina care urma sa ii duca la clubul in care urma sa aiba loc concertul. Anabelle statea linistita si se uita pe geam , Gwendaline se juca pe telefon , Will isi rodea minunatiile de unghii , iar Emily canta printre sughituri .
Cei de la AnCafe nu aveu nici o problema. Stateau linistiti si asteptau sa ajunga la destinatie.
Intr-un final , limuzina se opri in dreptul unei multimi de fani turbati. Anabelle tresari si se uita la Miku. El privi putin speriat in jur. Soferul le spuse:
-Se pare ca avem o problema la masina.
In momentul acela cu totii ramasesera ca trazniti uitandu-se unul la celalalt. Nu se mai auzeau decat rasetele si plansul lu’ Emily care isi schimba starea de spirit de la un moment la altul.
-Si ce facem acum? intreba Gwendaline.
-Cred ca trebuie sa coboram aici! zise Yuuki .
-Esti prost? o sa ne manance de vii animalele alea de afara! zise Anabelle nervoasa.
-Ce animale? Unde? Sunt alergica la blana! urla Will holbandu-se in jur.
Ceilalti se uitara la ea de parca le venea sa o jupoaie , iar Emily incepu din nou sa planga. Anabelle urla la ea:
-Em , termina ca iti sucesc gatul!
Dar aceasta incepu sa rada si sa se dea cu capul de geam. Pana la urma au legato cu centura si masina porni din nou , printr-un miracol.
Mai erau cinci minute pana la aparitia fetelor pe scena.
-Ce ne facem cu Emily?intreba Anabelle batand nervos din picior.
Tacere. Toata lumea gandea intens. Will , care canta la bass , zise:
-Daca ma enerveaza ii bag piciorul in gura…aha….sa sti ca asa o sa fac!
Celelalte se holbara la ea , dar un barabat inalt si solid le anunta:
=E timpul sa intrati pe scena!
Fetele se uitara unele la aletele si se ridicara . Doar Emily statea si se uita la ele ca un copil prost. Gwendaline se enerva si o lua de par. Astfel ajunsera pe scena si incepura sa cante. Era un concert minunat , doar ca Emily a inceput sa arunce cu betele de la tobe dupa fani pe la sfarsitul concertului si sa bata tobele cu pumnii . Ultima melodie era mai lenta , deci Em adormi cu capul pe bietele tobe care nu mai erau intregi de mult.
Concertul se terminase , fetele urcara in masina – Emily inca sforaia in bratele lui Teruki , care o tranti langa fete – apoi pornira spre casa.
-Vocea ta a sunat superb! ii zise Miku lu’ Anabelle si o stranse tare in brate.
Aceasta , aproape sufocata zis:
-Nu o sa mai sune deloc daca ma mai strangi in halul asta!
In sfarsit acasa , Emily se trezi in patul ei , Kanon era langa ea citind o revista. Fata incepu sa urle:
-CAT E CEASUL! Trebuie sa mergem la concert! ANABELLE!!!!
Kanon se sperie de moarte si scapa revista pe jos. Anabelle intra in camera furioasa trantind usa de perete.
-Ce dreq mai vrei? Dupa ce ai aruncat cu betele alea dupa fani si mi-ai sforait tot concertul si dupa ce am ajuns pe prima pagina a ziarelor pentru ca din limuzina se auzeau zgomote ciudate din cauza ca tu te dadeai cu capul de geam si grohaiai ca un porc , mai ai tupeul sa ma mai si scoti din sarite?!
Emily ramase cu gura cascata , iar Anabelle iesi din camera trantind usa si bombanind ceva de neinteles. Em se uita la Kanon rugator.
-Concertul s-a terminat de mult , iar tu erai beata , ii raspunse el.
-CE?!urla a socata si se tranti la loc pe perna.
Casa se cutremura din cauza unei blonde care urla ca descreierata in baie – isi mai rupsese o unghie. Gwendaline fugi sa vada ce se intampla , iar Will ii explica grabita:
-Mi-am mai rupt o unghie!!! Sa imi cada dintii in ordine alfabetica daca mint!
Gwen se uita la ea cu gura cascata , apoi isi facu cruce de 7664947594 de ori si pleca in pat , fara sa ii mai pese cu cine doarme.

Era trecut de miezul noptii. Anabelle se trezi speriata de un cosmar. Se uita langa ea , dar Miku nu era acolo . Dintr-o data , in coltul patului , se ridica o aratarea alba. Fata incepu sa urle .
Fantoma bolborosi ceva si cazu pe jos ca un bolovan. Anabelle se uita cu groaza peste marginea patului si ramase cu gura casacta , cand il vazu intins pe jos pe…Miku!
-Ce crezi ca faci? Era sa intru in stop cardiac! urla ea.
Blondul se uita la ea ca la o nebuna scapata de la zoo.
-MIKU!
-Da….eu…doar…am incercat sa ma ridic si m-am incurcat in patura si…
Anabelle se tranti la loc pe perna si zise nervoasa:
-Culca-te si taci!
Blondul se aseza langa ea si peste cateva secunde ii puse mana pe talie mangaindo usor. Fata se intoarse spre el:
-Ce faci?!
-Pai…nu ai zis sa ma culc?
-Miku! Ti-am zis sa … dormi… incerca ea sa zica dar blondul se apropia de ea din ce in ce mai mult.
In cealalta camera , Gwen se ridica din pat si se plimba prin camera . Peste cateva ture , se impiedica de pisica lui Emily-care nu se stie cum a ajuns acolo-si cazu prinzandu-se de cearceaf , il trase si pe bietul Kanon pe jos , distrugandui cel mai frumos vis. Acesta se ridica furios si incepu sa urle:
-Ce dreq faci? Incercam sa dorm si eu o data la un mileniu si tu ma trezesti la ora asta –cat o mai fi si ceasul ala ?
Gwendaline isi scoase capul dintre cearceafuri si perne si se uita la el ciudat.
-Ai zis ceva?
Baiatul ramase ca traznit pentru cateva secunde , apoi lua “calamitatea” de pe jos si o incuie in dulap , legata bine la gura cu banda adeziva.
Emily iesi somnoroasa din camera , dar , incercand sa gaseasca baia , se impiedica in propriile picioare si cazu pe scari. Ateriza cu fundul in sus in fata lui Bou care scapa paharul cu apa din mana si scuipa toata apa din gura , pe Em. Blondul isi puse mana la gura si se holba la ea. Fata , ranji , se ridica , ranji din nou si incerca sa fuga , dar ateriza din nou in nas la picioarele lui Bou.
-Esti….intreaga?ingaima bietul baiat.
Emily se ridica de pe jos.
-Fizic , da . La cap , nu!
“Ultima parte am observato si eu fara sa imi zici” gandi blondul si se uita in tavan pufnind. Emily fugi la baie urgent , trantind usa. Se auzi un urlet ingrozitor din camera lui Will. Aceasta iesi din camera cu mainile in cap , se impiedica si sfarsi si ea rostogolinduse pe scari si oprinduse intr-un perete care avusese ghinionul sa se afle in fata scarilor. Takuya iesi din camera si cobori scarile in graba. Blonda , cand il vazu se ridica si incepu sa fuga in jurul mesei din bucatarie , urland ca o apucata.
Anabelle si Miku iesira repede din camera lor , imbracati doar in halate. Anabelle o opri pe blonda din alergat si o intreba ce are.
-Tipul ala a incercat sa ma violeze! urla blonda aratand spre Takuya care facu ochii mari.
Fata cu parul negru se uita la Will si ridica o sparanceana.
-Morcoveata?
Roscatul se holba la ele socat. Blonda incuvinta din cap. Miku incepu sa rada , iar Bou si Emily care tocami ajunsesera prin zona , se uitau la bietul Takuya care nu avea nici o vina.
Pana la urma , Anabelle , Emily si Bou se intoarsera in paturile lor , lasandu-l pe Miku sa ii calmeze pe cei doi ciudati. In sfarsit , blondul se intoarse in camera lui si se aseza langa Anabelle.
-Pana la urma ce aveau?intreba ea plictisita , lasandu-l sa o ia in brate.
-Takuya dormea si in somn a luato pe Will in brate.
-Atat?
Miku stranse in brate si o acoperi cu patura , apoi zise:
-Doar atat.
Sus In jos
sadic.angel

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:15 am

cam atat a scris....desi e penal...am vrut sa fac comentarii cum fac de obiceila conversatiile alea doar ca nu am chef...SadSad mi`e somn:D:D
Sus In jos
Vanilla Joy
I am L2

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:16 am

SEEEEEEEEC
Deic deci deci AM DRACIIIIII ca lo bagat si pe Taku meu in povestea asta de 2 bani si a mai zis si chestii nasoale X(X(X(X( deci deja o intrecut masura si sunt nervoasa pe ea 100% deja o umplut paharul si am sa scot artileria grea X(X(X(X( PANA AICI! nimeni nu se ia de taku meu X(X(X( mai ales sa il faca CRETIN k o fuck eu MAGAR FARA COADA X(X(X(X(X CAT TUPEEEU

I am L2

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:17 am

Nici nu are rost sa ma stradui sa citesc pt k oricum stiu k ma voi minunati de o sa ajung eu in spital si plus k akm am deja draci X(

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:20 am

hooo tuuuu =))

mai ai putina rabdare...oricum taku pe care l`a descris ea nu e taku....e vreun fake chiar si in imaginatia ei....so....gata linisteste`te...

btw cred k in urmatorul capitol va baga faza care a visat atunci cand taku a facut`o scorpie...capitolul ala il vei citi sunt sigur... :p
Sus In jos
Vanilla Joy
I am L2

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   Mar Mai 26, 2009 2:22 am

ah cum as putea s apierd sa o injur pe tot parcusul capitolului? >Smile abia astept sa vad ce dracovenii zice despre el X(
Gata m'am calmat ahmmmmmmmmmmmmmm

MesajSubiect: Re: Cazul anabelle   

Sus In jos

Cazul anabelle
Sus 
Pagina 3 din 9Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Funky comunity :: OUR Comunity :: Funky comunity-
Mergi direct la: